ای هدهد صبا به سبا می فرستمت

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگmuseum90

سرما خوردگی

خوابیدن و استراحت کردن باعث می شود

 عملکرد سیستم ایمنی بدن شما افزایش یابد

 و همه توانایی خود را برای مبارزه با

 ویروس سرما خوردگی استفاده کند.


به گزارش نامه به نقل از آفتاب، درد وخارش گلو، سرفه خشک و کوتاه و گرفتگی بینی از علائم رایجی هستند که معمولا" همه ما در هنگام سرماخوردگی از آنها رنج می بریم ، بنابراین طبیعی است که همه ما از این بیماری متنفریم. معمولا" درمان کامل سرما خوردگی حدود ۵ روز طول می کشد اما اگر ما رژیم غذایی و روش زندگیمان را تغییر دهیم می توانیم سریعتر از دست این بیماری ویروسی خلاص شویم.

آب بنوشید :
وقتی بدن ما با سرماخوردگی مبارزه می کند نوشیدن مایعات خیلی اهمیت دارد و به بدن ما خیلی کمک می کند. بنابراین حداقل ۶ لیوان در روز آب بخورید . علاوه بر آب ، از آب میوه ها و آب سبزیجات طبیعی و شیرین نشده نیز می توانید استفاده کنید اما از مصرف نوشیدنیهایی مثل قهوه ، چای سیاه غلیظ و سودا خودداری کنید. زیرا این نوشیدنیها به جای آنکه به بدن شما آبرسانی کنند ، آب بدن شما را کم می کنند. نوشیدن آب زیاد به بدن شما کمک می کند که سموم و مواد زائد را سریعتر دفع کند و باعث می شود که خون و سلولهای شما به خوبی کار کنند.

بخوابید:
وقتی می خوابید و یا استراحت می کنید ، در واقع به بدنتان اجازه می دهید که همه انرژی خود را برای مبارزه با سرماخوردگی بکار گیرد . خوابیدن و استراحت کردن باعث می شود عملکرد سیستم ایمنی بدن شما افزایش یابد و همه توانایی خود را برای مبارزه با ویروس سرما خوردگی استفاده کند. بنابراین حداقل ۸ ساعت در شب بخوابید و علاوه بر آن در طول روز هم حتما" چند خواب کوتاه داشته باشید.

مواد مقوی مصرف کنید:
وقتی بدن شما با سرماخوردگی مبارزه می کند برای اینکه قوی باقی بماند و بتواند درمقابل این بیماری از خود دفاع کند ، به انرژی و غذای مقوی احتیاج دارد.از خوردن غذاهای سرخ شده ، شور ، چرب و شیرین خودداری کنید در عوض از غذاهایی استفاده کنید که سبک و مغذی باشند و هضم آن ها برای بدن آسانتر باشد. برای مثال میوه ها ، سبزیجات ، غلات و پروتئینهای بدون چربی که سرشار از مواد مغذی ، ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر هستند برای بدن بیمار بسیار مفید ند. غذاهای آبدار به درمان سرماخوردگی خیلی کمک می کنند. برای مثال سوپ مرغ با رشته فرنگی برای درمان سریع سرماخوردگی بسیار مفید است. سوپ مرغ دارای خواص غیر التهابی است و حرکت موکوس ها را بطور موقتی تسریع می کند و در نتیجه منجر به تسکین احتقاق(گرفتگی بینی ) و کاهش زمان تماس ویروس با پوشش داخلی بینی می شود.

--------------------
---------------museum90

راه های ساده برای توقف سرماخوردگی

با انجام اقدامات  پیش پا افتاده از سرماخورگی جلوگیری کنید.

خوردن سیر

الان وقت آن رسیده که یک غذا درست کنید که به مقدار زیادی داخل آن سیر باشد. سیر دارای مواد ضد باکتری است که می تواند از بیمار شدن فرد به سرماخوردگی و حتی آنفلانزا جلوگیری کند.

عرق کردن

پیشنهاد می شود که حتماً به سونا بروید چون بسیار بسیار مفیدتر از استراحت کردن است، هنگامی که فرد عرق می کند ویروس های حامل بیماری از راه مجاری بدن به همراه عرق خارج می شوند.

خوابیدن

بی شک همه ی ما خوابیدن را دوست داریم، اما امروزه با مشکلات فراوان خوابیدن زیاد کمی دور از دسترس است. استراحت چند دقیقه ای نه به مقدار زیاد می تواند انرژی به شما بدهد، اما یادتان باشد که روی خود پتو بیندازید. استراحت می تواند سیستم ایمنی بدن را فعال کند که بتواند به راحتی با باکتری های آسیب زا بجنگد.

خوردن سوپ

همه ی شما گمان می کنید که زمان خوردن سوب هنگامی ایست که بیمار هستید، اما این غلط است. خوردن یک کاسه سوپ مرغ می تواند باعث جلوگیری  از سرماخوردگی باشد. این سوپ حاوی باکتری های ضد التحابی است که به سیستم دفاعی بدن کمک شایانی می کند.

خوردن ماست

پروبیوتیک (تشویق و کمک کردن به باکتری هایی که می تواند اثر خوبی بر بدن داشته باشد ) را می توانید در ماست پیدا کنید، این مواد هم می توانند به سیستم ایمنی بدن کمک کند و همچنین باعث افزایش گلبول های قرمز خون می شود.البته شما می تواند از داروخانه قرص های "پروبیوتیک" را بگیرید.

--------------------------

خوردن عسل

--------------

خوردن شلغم

------------

http://r-amirkabir.mihanblog.com/post/1642
museum90

شیرشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic