ای هدهد صبا به سبا می فرستمت

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگmuseum90

مواد غذایی برای افزایش بهره هوشی

بهره هوشی افراد به عوامل متعددی وابسته است و یکی از همین عوامل به خورد و خوراک روزانه افراد باز می گردد. به این معنی است که خوردن مواد غذایی خاص می تواند باعث کاهش یا افزایش بهره هوشی شود. همانطور که قبلا در سالم زی خواندید، برخی از مواد غذایی منجر به کاهش راندمان مغز می گردند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با مواد غذایی آشنا کنیم که باعث می شوند تا فردی باهوش تر باشید.

تقویت حافظه, اسید چرب, غذاهای دریایی

۱- غلات سبوس دار 
مواد غذایی تهیه شده از غلات سبوس دار که به آرامی هضم می شوند، سوخت مورد نیاز برای مغز شما را تامین می کنند. با اینکه مغز شما تنها سه درصد از وزن بدنتان را شامل می شود، بیش از ۲۰ درصد انرژی شما را مصرف می کند. منابع غنی انرژی را می توان در آرد گندم سبوس دار، برنج قهوه ای و دیگر غلاتی که به همراه سبوس پخت می شوند یافت.

تقویت حافظه, اسید چرب, غذاهای دریایی

۲- انواع توت 
 آنتی اکسیدان های موجود در توت ها موجب می شوند تا شما حافظه ای قوی تر و قدرت هماهنگی بالاتری را در اختیار داشته باشید.

تقویت حافظه, اسید چرب, غذاهای دریایی

۳-شکلات تلخ و قهوه 
 در کل به خاطر داشته باشید که مواد حاوی آنتی اکسیدان به جز خاصیت ضد سرطانی شان، جزو مواد مفید برای مغز شما محسوب می شوند. شکلات و قهوه هم از این قاعده مستثنی نیستند و مصرف آنها به سلامت بیشتر مغز کمک می کند.

تقویت حافظه, اسید چرب, غذاهای دریایی

۴- غذاهای دریایی 
 حتما امگا۳ را میشناسید. اسید چربی ای که یکی از ارکان اصلی سلامت قلب و عروقی به شمار می رود. امگا۳ موجب می شود تا سلول های مغز شما بهتر حفاظت شوند. شما می توانید با خوردن غذاهای دریایی چرب، سلامت مغز خود را تامین کنید. البته به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از حد غذای دریایی ممکن است منجر به مسموم شدن به واسطه جیوه موجود در بدن ماهی گردد. 

http://ali373.mihanblog.com/post/1960
نحوه پرورش و مراقت از گیاه آپارتمانی لیندا (Beaucarnea)

این گیاه از مقاوم ترین و زیباترین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود. چنانچه در آبیاری آن افراط نشود گیاهی بی عار و بی خیال است و سال ها با شادابی از شما دلربایی می کند.

http://nargil.ir/plant/images/pic/43/Beaucarnea%20Recurvata%2014.JPG

گونه سرشناس این گیاه ( B.nolina recurvata ) است که آن را اسب کوتاه و کوچک ( B.nolina recurvata ) نیز می گویند که تا مدت محدودی در درون آپارتمان ها قابل نگهداری است.

البته در این هنگام باید آن را درون گلدانی بزرگ (تغاری) برای تزئین حیاط خانه در محلی که سایه آفتاب باشد جای داد و در زمستان با پوشش نایلونی از آن حفاظت کرد.

این گیاه معمولا با یک ساقه و گاهی با چند تنه از خاک سر برمی آورد که نوک هر تنه یا ساقه تلی از برگ هایی به طول ۱۲۰ سانتی متر و به پهنای ۱ سانتی متر با لختی دلپذیری پوشیده می شود.

پایین تنه این گیاه در سطح خاک متورم شده و به شکل پیاز بزرگی درمی آید که با پوست چروکیده و رنگ کرم گونه اش پای فیل را در ذهن تداعی می کند. خاصیت این غده متورم این است که به صورت مخزن آبی درآمده و گیاه را در شرایط بی آبی، بی نیاز از آب می سازد.

پرورش و مراقبت

نور: در جایی از آپارتمان به خوبی رشد می کند که نور مستقیم خورشید به جز ماههای تیر و مرداد روزانه چهار ساعت یا بیشتر در آنجا بتابد. در شرایطی که پرورش آن با نور مصنوعی فراهم شود نباید از حداقل هشتصد شمع و مدت تابش آن از ۱۲ ساعت در روز کمتر باشد.

درجه حرارت: درجه حرارت ایده آل بین ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است. البته درجه حرارت های متغیر بین ۵ تا ۳۰ درجه را نیز به خوبی تحمل می کند.

آبیاری: این گیاه به آبیاری مفصل نیاز نداشته و در فواصل آبیاری خاک گلدان باید کاملا خشک به نظر برسد. آویزان شدن برگ های فوقانی نشانه افراط در آبیاری آن است.

کود: گیاهان تازه کاشته شده یا تازه خریداری شده را تا یک سال نباید کود داد ولی گیاهان پا گرفته را هر سال یک بار در بهار با کود استاندارد می توان تقویت کرد.

خاک: ترکیبی است از ۲ پیمانه پیت موس یا خاک برگ جنگلی و یک پیمانه ماسه شسته شده یا پرلایت و مقداری سبوس.

فصل تعویض گلدان: در صورت نیاز باید قبل از آغاز فعالیت مجدد گیاه در اوایل بهار در محیطی سربسته و بدون کوران انجام گیرد.

روش تکثیر: از طریق کشت بذر آن در مکانی مساعد امکان پذیر است.

منبع: مجله منزل

http://ali373.mihanblog.com/post/1961شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات